Çorum Devlet Hastanesi

Çorum Devlet Hastanesi
Adres:
Merkez / Çorum
Telefon: (0364) 223 03 00
Web adresi:www.corumdevlethastanesi.gov.tr

Hastane Hakkında;

Toplam arsası 50 dönümü bulan hastane hizmet binalarının oturma alanı 5000 m2 dir. 250 yataklı ek binamının tamamlanması ile yatak sayısı 750'ye çıkmıştır. Çorum Devlet Hastanesi modern fiziksel görünüm üstün standartlarda teşhis ve tedavi imkanlarıyla hasta haklarını gözeten bir hizmet sunmayı ilke edinmiştir.

Hastanemiz 1918 yılında hizmete açılmıştır. ilk başhekimi Dr. Akif Tevfik ATLAMAZ'dır. Başlangıçta iki ayrı bina halinde hizmet verirken, biri 1973 yılında, diğeri 1989 yılında onbirer katlı iki blok olarak inşa edilen ana binasında hizmet vermeye devam etmektedir.Hastane girişinde önceden Halk Sağlığı Labaratuvarı olarak kullanılan tek katlı bina Kan Merkezi olarak kullanılmaya başlanmıştır. Üzerine bir kat ilavesi ile sağlanan makanda 20 makina kapasiteli Diyaliz Ünitesi kurulmuştur.

Diş ünitesi Spor İl Müdürlüğün'den kiralanan ve gerekli tadilatı yapılan yeni binasına taşınarak, 13 Eylül 2004 tarihinde hizmet vermeye başlamıştır. Diş ünitesinin taşınması ile boşalan alan gerekli tadilattan sonra Nükleer Tıp Merkezi olarak hizmete açılmıştır. Girişte yer alan 3 katlı diğer binamızda ise Sağlık Kurulu, İntaniye, Satınalma Birimi,Pataloji yer alamaktadır.

2004 yılı sonunda yapılan tadilat ile her bir kilinisyen hekim için birer polikilinik odası oluşturarak "Hekim Seçme Hakkı" sağlanmıştır. 2005 yılı içerisinde hizmet alımı yolu ile kazandırılan MR ve Nükleer Tıp Ünitesi İle çağdaş donanım kazanan hastane halka daha iyi ve kaliteli sağlık hizmeti verme yönünde önemli mesafe kaydetmiştir.